Нехай буде воля Твоя - Страница 14
Слава Отцю, Сину, Святому Духу нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.
Алилуя, Алилуя, Алилуя, слава Тобі, Боже (тричі).
До Богородиці
Богородице, Діво, радуйся! Благодатна Маріє, Господь з Тобою. Благословенна Ти між жонами, і благословен плід лона Твого, бо Ти породила Спаса душ наших.
Достойно є, поправді, величати Тебе, Богородицю – Всеблаженну і Пренепорочну, і Матір Бога нашого. Чеснішу від херувимів, і незрівнянно славнішу від серафимів, що породила Бога Слово непорочно, правдиву Богородицю, Тебе величаємо.
Слава Отцю, Сину, Святому Духу нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.
Молитва до ангела-охоронителя та усіх Небожителів
Ангеле Божий, охоронителю мій святий, з неба мені Богом даний! Щиро благаю Тебе: просвіти мене сьогодні, і від усього злого охорони, і на діла добрі наведи, і на шлях спасенний настав.
Моліть Бога за мене, святі угодники Божі – архангели й ангели, бо я щиро звертаюсь до вас, скорих помічників та молитвеників за душу мою. Амінь.
Молитва святого Єфрема Сирійського
Господи і Владико життя мого. Духа лінивства, безнадійності, владолюбства і пустомовства не дай мені.
Духа ж чистоти, смиренності, терпеливості і любові дай мені, рабу твоєму.
Так, Господи-Царю! Дай мені бачити провини мої і не осуджувати брата мого, бо Ти благословен єси на віки вічні. Амінь.
Молитва самозречення
В руки Твої, Господи, віддаю дух, душу й тіло мої; здоров’я моє, сім’ю мою, роботу мою (або служіння моє); достаток, добробут та безпеку мої.
Ти ж мене благослови, Ти мене помилуй і життя вічне даруй мені. Амінь.
Псалом 102 (103)
Благослови, душе моя, Господа, і вся істото моя – ім’я святеє Його.
Благослови, душе моя, Господа, і не забувай усі добродійства Його.
Він прощає усі беззаконня твої, зціляє всі недуги твої. Він визволяє від загибелі життя твоє, вінчає тебе милістю і щедротами.
Щедрий і Милостивий Господь, Довготерпеливий і Многомилостивий.
Благослови, душе моя, Господа, і вся істото моя – ім’я святеє Його. Благословенний Ти, Господи!
Молитва на чотках (вервицi)
(див. Д одаток 2 )
2. МОЛIННЯ ПО ЧОТКАХ (НА ВЕРВИЦI)
“ Д обрі молитвеники й придумали чотки, які й пропонуються для уживання… Використовують їх так: скажуть – «Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене грішного», або «грішну», і перекладуть одну намистинку пальцями; скажуть так в другий раз, і ще перекладуть…
Прочитавши це, не подумайте, ніби жену вас в монастир. Про молитву на вервиці я сам уперше почув від мирянина, а не від монаха. І багато мирян та мирянок моляться таким чином. І вам стане це у пригоді…
Найпотужніший, всеуражаючий меч для воюючого – це навик молитви Ісусової. Молитва й усяка – є меч… Але ця, якщо оволодіти нею, – буде меч, що безперестанно навколо обертається й ворогів настрашує…
Чого шукають молитвою Ісусовою? – Того, щоб увійшов у серце благодатний вогонь, і почалася безперестанна молитва, чим і визначається насправді благодатний стан...”
(Святитель Феофан Затворник)
В Ім’я Отця, Сина, Святого Духа. Амінь.
Молитва митаря
Боже, будь милостивий до мене грішного; Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене грішного. Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.
Молитва до Святого Духа
Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди є і все наповняєш. Скарбе добра, і життя подателю – прийди, і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.
Ісусова молитва
Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене (тут можна додавати “грішного”).
Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене.
Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене...
(Чотки перебираються лівою рукою – права повинна бути вільною для покладання хресного знамення.
Вервиця складається з п’яти рядів по десять близько посаджених одна від одної чоток. Кожен ряд завершується однією чоткою, яка дещо відстоїть від інших , або ж є більшою за розмірами.
По близько посаджених чотках читається Ісусова молитва. По відокремлених – “Царю Небесний…” Отже, повне коло складається з п’ятдесяти молитов Ісусових і чотирьох “Царю Небесний”. Окрім того , молитви на початок та кінець моління.
Кількість повних обертів вервиці молільник обирає в залежності від молитовного стану, а також особистого духовного досвіду . Для звершення Молитовного канону рекомендую від одного до тр ьох оберт ів чоток. )
…Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене (останній раз).
Молитва митаря
Боже, будь милостивий до мене грішного; Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене, грішного.
Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.
Молитва до Святого Духа
Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди є і все наповняєш. Скарбе добра і життя подателю – прийди, і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.
Трисвяте
Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас (тричі).
Мале славослів’я
Слава Отцю, Сину, Святому Духу нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.
Молитва до Пресвятої Тройці
Пресвята Тройце, помилуй нас. Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, зглянься, і зціли немочі наші Імені Твого ради.
Господи, помилуй (тричі).
Слава Отцю, Сину, Святому Духу нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.
Молитва Господня
Отче наш, що є на Небесах. Хай святиться Ім’я Твоє, хай прийде Царство Твоє, хай буде воля Твоя як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні, і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим. І відведи нас від спокуси, та визволи нас від лукавого.
Бо твоє є царство, сила і слава Отця, Сина, Святого Духа нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.
3 . МОЛИТВА САМОЗРЕЧЕННЯ
“Велике благо – віддатися на волю Божу (тобто, повністю, до кінця смиритися). В душі тоді лише Господь, і немає іншої думки, і вона чистим умом молиться Богу, і відчуває любов Божу, хоча й страждає тілом.
Коли душа повністю віддалася на волю Божу, тоді Сам Господь (безпосередньо) починає управляти нею (ось воно – провід, царювання, царство Боже!), і душа безпосередньо вчиться від Бога, а раніше наставлялася учителями та Писанням. Але (на жаль, утім) рідко трапляється, щоб Учителем душі був Сам Господь Своєю благодаттю Святого Духа, і мало хто знає про це – лише той, хто живе по волі Божій...
Як узнати, чи живеш ти по волі Божій?
Ось ознака: якщо ти досадуєш про яку-небудь річ (!), то, значить, не цілком віддався волі Божій, хоча тобі, можливо, й здається, що ти живеш по волі Божій.